Тръмп не се страхува за сигурността си, рано е да говори за своя наследник, но има фаворити

22 Януари, 2026 06:23, обновена 22 Януари, 2026 06:35 830 16

  • сащ-
  • президент-
  • доналд тръмп-
  • сигурност-
  • кандидати

Ако някой ми посегне, ще си отиде, заяви американският президент

Тръмп не се страхува за сигурността си, рано е да говори за своя наследник, но има фаворити - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Американският президент Доналд Тръмп избегна директен отговор на въпрос за своя наследник на президентските избори през 2028 г., заявявайки, че е твърде рано да се обсъждат подобни въпроси.

В интервю за NewsNation Тръмп беше попитан дали има кандидат от Републиканската партия, който би могъл да стане бъдещ кандидат за президент и да продължи работата, започната от Тръмп. „Имаме страхотна скамейка, имаме някои много талантливи хора“, отговори президентът. Той призна, че има фаворити сред кандидатите за наследник, но отбеляза, че е „много рано“ да се говори за тях.

Сред служителите в администрацията си, от чието представяне е доволен, Тръмп посочи вицепрезидента Джей Ди Ванс, държавния секретар Марко Рубио, министъра на финансите Скот Бесент, министъра на вътрешната сигурност Кристи Ноем и Томас Хоман, който отговаря за граничната сигурност и депортирането на нелегални имигранти. „Мога да назова 20 феноменални имена“, заключи американският лидер.

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс в момента се смята за наследник на Тръмп и републиканецът с най-голям шанс да бъде номиниран за кандидат за президент на партията на следващите избори. Миналият ноември той заяви, че все още не обмисля кандидатура за президент, но би бил готов да го обсъди с Тръмп след междинните избори за Конгрес през 2026 г. Рубио е смятан за един от най-влиятелните потенциални съперници на Ванс, като преди това е заявявал, че смята Ванс за най-вероятния кандидат за президент от Републиканската партия.

Доналд Тръмп, който преживя два опита за покушение през 2024 г., заяви, че не се тревожи за безопасността си.

„Не се тревожа за това. Имаме страхотни хора, те са в отлична форма. Мисля, че Тайните служби вършат чудесна работа, военните вършат чудесна работа“, каза той.

„Едно знам със сигурност: ако нещо се случи, човекът, който го е направил, ще си отиде“, добави американският лидер. Той нарече президентството „най-опасната работа на света“.

Тръмп преживя два опита за покушение през 2024 г. Първият се случи на предизборен митинг в Пенсилвания през юли, когато куршум на снайперист одраска ухото му. Вторият път радикал и поддръжник на помощта за Украйна откри огън близо до резиденцията на Тръмп Мар-а-Лаго във Флорида през септември.


Поставете оценка:
Оценка 1.4 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Има ни пак

    8 3 Отговор
    Човек, който дава съвети да се пие белина против грип, за мене не е в ред. Всичко може да се очаква от него.

    Коментиран от #6

  • 2 Хаха

    3 3 Отговор
    Тръмп да каже какво има в Зона 51.

    Коментиран от #4, #16

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Има марсианци,

    2 1 Отговор

    До коментар #2 от "Хаха":

    с големи зелени… глави.
    Ха, ха

    Коментиран от #7

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Мурка

    5 0 Отговор

    До коментар #1 от "Има ни пак":

    А какво да кажем за тези които искаха 5 годишни да вземат решение относно пола си
  • 7 Мурка

    4 0 Отговор

    До коментар #4 от "Има марсианци,":

    и златни тоалетни
  • 8 Последния Софиянец

    3 0 Отговор
    Вчера пак му повредиха самолета.За втори път.
  • 9 Страхомир

    2 0 Отговор

    До коментар #3 от "Той да се радва":

    Чичо Соросе ти ли си?
  • 10 Мдаааам

    3 1 Отговор
    Либералите направо в ступор. Безобразен рев, неконтролируемо пълнене на памперси тип страх от "руските неуправляеми бомби".. Сега ще почнат, "ама той е грозен", "говори глупаво" "на мен ми харесва другия".. Едно лозе как би ги оправило
  • 11 Нещо

    1 0 Отговор

    До коментар #3 от "Той да се радва":

    По излишно не можа ли да напишеш? Не е необходимо да пишеш, ако няма какво да кажеш. Разходи се.
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Пламен

    2 0 Отговор
    ЗЕТ МУ Е ЕВРЕИН , НАЛИ ?
  • 14 От САЩ съобщават

    3 0 Отговор
    за избягал пациент на психиатрична болница, който е много опасен.
    В съобщението също се казва, че избягалият се представя за американски президент.
  • 15 Тити

    1 0 Отговор
    Явно в психиатрията има много фаворити.
  • 16 Има

    1 0 Отговор

    До коментар #2 от "Хаха":

    Тестови площадки за скънк уоркс проектите.